Strefa wiedzy

Test zarządzania innowacyjnością

Tematyka innowacji nie jest nowa. W Polsce jednak zarządzanie innowacyjnością jest stosunkowo świeżym zagadnieniem.

TEST ZARZĄDZANIA INNOWACYJNOŚCIĄ w szybki sposób zdiagnozuje, a jednocześnie w obrazowy sposób uzmysłowi obszary mocne i te, które należy poprawić, aby proces zarządzania innowacyjnością był efektywny.

Wynik TESTU pozwala menedżmentowi firmy zorientować się, na jakim poziomie znajduje się proces zarządzania innowacyjnością w organizacji.

 

Wypełnienie TESTU zajmuje tylko KILKA minut!

 

Mailem otrzymasz wynik, który – jeśli zechcesz – pomożemy Ci zinterpretować i zaplanować usprawnienia w tych obszarach zarządzania innowacyjnością, które tego mogą wymagać.

 

Zarządzanie innowacyjnością – dziedziną niezwykle złożona, ale krytyczna dla biznesu, który innowacje chce uznać za jedno z kluczowych kryteriów swojego przyszłego sukcesu – cieszy się dużym zainteresowaniem. Obserwujemy ten trend w trakcie naszej pracy z firmami o różnej wiedzy i doświadczeniu w obszarze innowacji, różnej strukturze, świadomości biznesowej, etapie rozwoju, potrzebach i wyzwaniach wewnętrznych jak i rynkowych.

Aby można mówić o tym, że organizacja jest nastawiona na innowacyjność, należy zarządzać w skoordynowany sposób następującymi obszarami:

 

 1. strategia innowacyjności,
 2. kultura organizacyjna,
 3. zarządzanie innowacją,
 4. źródła innowacji,
 5. zarządzanie własnością intelektualną,
 6. zarządzanie koncepcją,
 7. zarządzanie portfelem innowacji,
 8. zarządzanie ryzykiem projektu innowacyjnego,
 9. zarządzanie badaniami,
 10. zarządzanie rozwojem innowacji,
 11. komercjalizacja innowacji,
 12. zarządzanie finansowaniem innowacji.

Każdy świadomy menedżer musi zdawać sobie sprawę, w jakim stopniu jego organizacja jest w stanie połączyć wszystkie powyższe obszary w spójnie zarządzany proces.

I tu powstaje pytanie: jak w prosty sposób sprawdzić, na jakim poziomie zarządzania innowacyjnością znajduje się organizacja, które obszary działają sprawnie, a w których należy dokonać usprawnień, aby cały proces był efektywny, spójny i kompletny.

Dlatego Instytut Innowacyjności Polska opracował proste narzędzie, które pomaga organizacjom w szybki sposób zorientować się:

 • jak zarządzają procesem innowacyjności?
 • które obszary potencjalnie działają lepiej?
 • w których obszarach należy dokonać usprawnień?

 

Nie zwlekaj! Wypełnij TEST ZARZĄDZANIA INNOWACYJNOŚCIĄ!

Od postawienia diagnozy, jak zarządzasz innowacyjnością, dzieli Cię tylko KILKA minut!

 

Zapoznaj się z POZOSTAŁYMI obszarami Strefy Wiedzy:

W krótce więcej nowych materiałów.