Strefa wiedzy

Case Studies

Case Studies zawiera kompedium praktycznej wiedzy na temat zastosowania narzędzi, dzięki którym Twój biznes stanie się bardziej konkurencyjny.

Wybierz interesujący Cię przypadek:

 

Zleceniodawca za główny cel audytu wskazał weryfikację zarządzania spółką pod kątem rozwoju i wdrażania innowacji dla ich optymalnego oddziaływania na budowanie przewagi konkurencyjnej spółki. Został przeprowadzony audyt innowacyjności wg. metodologii Instytutu Innowacyjności Polska, który określił przygotowanie spółki z punktu widzenia procesów do prowadzenia…

Zleceniodawcą była firma z długoletnią tradycją, lider w branży, w której działała na rynku Polskim od wielu lat. Firma działała w obszarze wytwarzania oprogramowania i urządzeń o zło­żonej strukturze technicznej a systematyczne wprowadzanie do portfela firmy produktów i usług innowacyjnych stanowiło jeden z fun­da­men­tów jej skutecznego działania i kon­ku­ro­wa­nia w przyszłości.

Zleceniodawcą była firma z długoletnią tradycją, lider w branży, w której działała na rynku Polskim od wielu lat. Firma działała w obszarze wytwarzania oprogramowania i urządzeń o złożonej strukturze technicznej a systematyczne wprowadzanie do portfela firmy produktów i usług innowacyjnych stanowiło jeden z fundamentów jej skutecznego działania i konkurowania w przyszłości.

Zleceniodawcą była międzynarodowa firma działająca w sektorze dóbr szybko rotujących (FMCG), lider w branży i sektorach, w których działała na rynku Polskim od wielu lat. Firma swoją sprzedaż generowała zarówno poprzez nowoczesne (sklepy wielkopowierzchniowe i sieci tychże) jak i tradycyjne (sklepy mało powierzchniowe, indywidualne jak i sieci) kanały sprzedaży.

Podstawowym profilem działalności przedsiębiorstwa jest sprzedaż i serwisowanie urządzeń elektromechanicznych używanych w maszynach budowlanych. Urządzenia są produkowane w trzech przedsiębiorstwach w Europie Zachodniej i sprzedawane w wielu krajach, zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach.

 

Firma dwukrotnie samodzielnie występowała o dotację unijną: w zakresie projektu inwestycyjnego oraz na projekt badawczo-rozwojowy. Niestety, każde z tych dwóch podejść nie zakończyło się sukcesem, pomimo, że firma była przekonana, iż realizacja obu projektów znacząco podniosłaby jej konkurencyjność, wpłynęłaby na podniesienie…

 

Zapoznaj się z POZOSTAŁYMI obszarami Strefy Wiedzy:

W krótce więcej nowych materiałów.